Moje konto

Szkoda na mieniu i jej naprawienie

169.15 zł
Rabat: 29.85 zł
Cena katalogowa: 199.00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 169.15 zł
-+
Dodaj do ulubionych

Dostępność: 100 Bardzo dużo

Czas realizacji:
72 godziny

Średnia ocena: 0
Dodaj recenzję »

Koszt dostawy

Standardowy koszt dostawy na terenie RP od 7,99zł

Darmowa dostawa

Do darmowej dostawy pozostało: 399.00 zł

Szkoda na mieniu i jej naprawienie

Autorzy Kaliński Maciej
Format B5
Rok wydania 2021
Wydanie 3
Wydawca C.H. Beck
Kod EAN/ISBN 9788382356458
Liczba stron 700
Szkoda na mieniu i jej naprawienie

Szczegóowe wyjanienie problematyki odpowiedzialnoci odszkodowawczej.

Prezentowana ksika jest jednym z najobszerniejszych opracowa dotyczcych szkody na mieniu oraz odszkodowania jako wiadczenia zmierzajcego do jej naprawienia.

Autor publikacji w sposób szczegóowy i wyczerpujcy skupi si na wyjanieniu problematyki odpowiedzialnoci odszkodowawczej.

Praca zostaa powicona wykadni norm dotyczcych przedmiotu i zakresu odszkodowania, a zasadnicza hipoteza pracy streszcza si w koniecznoci stosowania metody dyferencyjnej jako prawidowego sposobu ustalenia szkody (polega ona na ustaleniu rónicy pomidzy dwoma stanami majtku: sprzed szkody i po szkodzie). Jej celem jest przeciwstawienie si wystpujcej niekiedy tendencji zakamuflowanego – pod postaci odszkodowania za szkod majtkow – przyznawania quasi-zadouczynienia za rónego rodzaju niedogodnoci dotykajce poszkodowanego, jednake nieznajdujce odzwierciedlenia w stanie jego majtku.

Kolejne, 3. wydanie, zawiera szczegóowe omówienie tytuowego zagadnienia oraz zaktualizowane orzecznictwo i pogldy doktryny, a take uwzgldnia wszelkie zmiany legislacyjne wprowadzone od ostatniego wydania.

Rozwaania maj na ogó charakter uniwersalny, ze wzgldu na systematyk polskich przepisów, które umoliwiaj wypracowanie ogólnych regu dotyczcych ustalenia i naprawienia szkody na mieniu niezalenie od reimu odpowiedzialnoci.

Ksika ma due znaczenie praktyczne i stanowi przedmiot zainteresowania prawników-praktyków: radców prawnychadwokatówaplikantów zawodów prawniczych, ale take sdziów, którzy bd musieli podejmowa decyzje w tych sprawach.

Autorzy Kaliński Maciej
Format B5
Rok wydania 2021
Wydanie 3
Wydawca C.H. Beck
Kod EAN/ISBN 9788382356458
Liczba stron 700
:
:
: