Moje konto

Prawo spadkowe Teoria. Orzecznictwo. Kazusy

84.15 zł
Rabat: 14.85 zł
Cena katalogowa: 99.00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 84.15 zł
-+
Dodaj do ulubionych

Dostępność: 101 Bardzo dużo

Czas realizacji:
48 godzin

Średnia ocena: 0
Dodaj recenzję »

Koszt dostawy

Standardowy koszt dostawy na terenie RP od 7,99zł

Darmowa dostawa

Do darmowej dostawy pozostało: 399.00 zł

Prawo spadkowe Teoria. Orzecznictwo. Kazusy

Autorzy Szok Natalia
Format B5
Rok wydania 2021
Wydanie 2
Wydawca C.H. Beck
Kod EAN/ISBN 9788382353655
Liczba stron 344
Prawo spadkowe Teoria. Orzecznictwo. Kazusy

Omówienie instytucji prawa spadkowego wzbogacone zostao przede wszystkim analiz orzecze sdów powszechnych, sdów administracyjnych oraz Sdu Najwyszego. Treci zawarte w ksice zostay przedstawione w sposób, który pozwoli Czytelnikowi pozna i zrozumie zoono regulacji prawa spadkowego, a take zapozna si z problemami, z którymi przyszo boryka si zarówno przedstawicielom doktryny, jak i judykatury.

Chcc sprosta wymogom, jakie stawiane s aplikantom, w opracowaniu zawarto wybór rónorodnych stanów faktycznych, które pozwol nie tylko zrozumie specyfik i mechanizm wykadni przepisów prawa spadkowego, ale take naleycie przygotowa si do przeprowadzanych w ramach aplikacji prawniczych kolokwiów czy egzaminów zawodowych.

W ksice tej analizie poddano nie tylko przepisy Kodeksu cywilnego, ale równie przepisy innych ustaw, m.in. Kodeksu rodzinnego i opiekuczego, Kodeksu postpowania cywilnego czy ustawy – Prawo o notariacie, które zawieraj regulacje prawne bezporednio zwizane z omawian problematyk, z uwzgldnieniem aktów wykonawczych. W treci publikacji omówiono równie zmiany, które wprowadza do polskiego prawa spadkowego ustawa o zarzdzie sukcesyjnym przedsibiorstwem osoby fizycznej.

Publikacja przeznaczona jest w szczególnoci dla osób, które odbywaj szkolenie w ramach aplikacji radcowskiej, adwokackiej, notarialnej, komorniczej czy sdziowskiej, a take notariuszom, radcom prawnym i adwokatom, którzy na co dzie, w ramach wykonywania zawodu, zajmuj si prawem spadkowym. Opracowanie to dedykowane jest równie studentom prawa, którzy pragn pogbi sw wiedz ze wskazanego zakresu, a take wszystkim osobom, które wskutek okolicznoci yciowych maj styczno z problematyk dziedziczenia.

Autorzy Szok Natalia
Format B5
Rok wydania 2021
Wydanie 2
Wydawca C.H. Beck
Kod EAN/ISBN 9788382353655
Liczba stron 344
:
:
: