Moje konto

Zasada równości płci. Studium komparatystyczne standardów Rady Europy i Unii Europejskiej

60.35 zł
Rabat: 10.65 zł
Cena katalogowa: 71.00 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 60.35 zł
-+
Dodaj do ulubionych

Dostępność: 100 Bardzo dużo

Czas realizacji:
72 godziny

Średnia ocena: 0
Dodaj recenzję »

Koszt dostawy

Standardowy koszt dostawy na terenie RP od 7,99zł

Darmowa dostawa

Do darmowej dostawy pozostało: 399.00 zł

Zasada równości płci. Studium komparatystyczne standardów Rady Europy i Unii Europejskiej

Autorzy Smolin Maria
Format A5
Rok wydania 2013
Wydawca Instytut Wydawniczy EuroPrawo
Kod EAN/ISBN 9788376270807
Liczba stron 401
Zasada równoci pci. Studium komparatystyczne standardów Rady Europy i Unii Europejskiej

Niniejsza publikacja stanowi wkad do bada w przedmiocie niezwykle aktualnej tematyki zakazu dyskryminacji ze wzgldu na pe. Jest pierwszym tak szerokim studium komparatystycznym regulacji dotyczcych zasady równoci kobiet i mczyzn na poziomie europejskich reimów prawnych - Rady Europy i Unii Europejskiej. Monografia porusza t tematyk przede wszystkim w odniesieniu do dwóch fundamentalnych aspektów ycia: problematyki zatrudnienia oraz stosunków rodzinnych i maeskich. Zmierza przy tym do zidentyfikowania konstytutywnych elementów wskazanej zasady, co pozwala na jej odwoanie take do dalszych sfer.

Autorka szczegóowo analizuje wice i zalecane regulacje dotyczce m.in.: dyskryminacji pozytywnej, ochrony kobiet (w szczególnoci z uwagi na ci i macierzystwo), problemu pci w sprawach odnoszcych si do wadzy rodzicielskiej i kontaktów z dzieckiem oraz w perspektywie stosunków maeskich, czy te problematyki rozoenia ciaru dowodu w sprawach zwizanych z dyskryminacj. Powouje si przy tym na niezwykle bogate orzecznictwo organów europejskich. Opracowanie formuuje take wnioski i postulaty dotyczce wspóistnienia oraz wspópracy reimu Unii Europejskiej i reimów Europejskiej Konwencji Praw Czowieka i Europejskich Kart Spoecznych na rzecz standardu równoci pci.

Z uwagi na czonkostwo Polski w obydwu organizacjach i zwizanie standardami prawnymi analizowanymi w publikacji, publikacja powinna zainteresowa praktyków, teoretyków prawa, jak równie kadego, komu na co dzie, z wyboru lub nie, problem dyskryminacji ze wzgldu na pe staje si bliski.

Maria Smolin jest absolwentk magisterskich oraz doktoranckich studiów prawa na wydziale Prawa i Administracji UMK w Toruniu. Ukoczya take kurs Prawa Europejskiego w Centrum Studiów Europejskich im. J. Monneta, Szkol Prawa Niemieckiego na Uniwersytecie Gdaskim oraz studium z zakresu prawa amerykaskiego na Uniwersytecie w Kolonii. W listopadzie 2011 roku uzyskaa tytu doktora nauk prawnych. Obecnie jest stypendystk na Uniwersytecie w Kolonii, gdzie kompletuje program LL.M z zakresu prawa gospodarczego.
Autorzy Smolin Maria
Format A5
Rok wydania 2013
Wydawca Instytut Wydawniczy EuroPrawo
Kod EAN/ISBN 9788376270807
Liczba stron 401
Ocena:
:
:
: